Go to content
Termin Opis terminu Mam pomysł Biorę pomysł
2 marca start konkursu    
2-31 marca zgłaszanie pomysłów i budowanie zespołów Zgłaszam pomysł i kompletuję zespół lub dołączam do tworzącego się zespołu. Przeglądam pomysły na projekty zgłoszone przez instytucje lub organizacje pozarządowe. Dołączam do grupy pracującej nad jednym z nich lub buduję własny zespół.
1-8 kwietnia wybór zespołów 10 zespołów wybiera Jury, 10 – publiczność przez głosowanie na stronie internetowej. Zespoły wybiera Jury i instytucje lub organizacje pozarządowe.
9 kwietnia ogłoszenie finalistów    
kwiecień, maj, czerwiec praca nad projektami (16-17 maja hakaton)    
15-24 czerwca wybór zwycięzców Jury wybiera laureatów 1, 2 i 3 miejsca. Publiczność przyznaje dodatkową nagrodę. Każda z instytucji i organizacji pozarządowych wraz z Jury wybiera zwycięzcę spośród zespołów pracujących nad jej pomysłem.
26 czerwca przyznanie nagród podczas Gali    
lipiec, sierpień, wrzesień inkubacja zwycięskich aplikacji Zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca oraz nagrody Publiczności biorą udział w szkoleniach i konsultacjach.  

Zasady konkursu

Konkurs “Dane po warszawsku” wpisuje się w politykę otwartości m.st. Warszawy, której celem jest umożliwienie szerokiego dostępu do miejskich danych publicznych wszystkim zainteresowanym. TechSoup Polska, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, Politechnika Warszawska i Orange Labs (Centrum Badawczo-Rozwojowe Orange Polska S.A.) działając pod patronatem honorowym Prezydent m.st. Warszawy zapraszają do udziału w konkursie na aplikacje, które ułatwią życie mieszkanek i mieszkańców stolicy. Projekt jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Innowacje Społeczne. Kliknij w link, aby przeczytać więcej o projekcie "Dane po warszawsku".

W konkursie można uczestniczyć na dwa sposoby: wybierając ścieżkę MAM POMYSŁ lub BIORĘ POMYSŁ.

Ścieżka MAM POMYSŁ polega na:

  1. zgłoszeniu pomysłu na aplikację wykorzystującą dane udostępnione na platformie otwartych danych;

  2. skompletowaniu zespołu;

  3. i doprowadzeniu pomysłu do stadium klikalnego prototypu.

BIORĘ POMYSŁ polega na:

  1. zgłoszeniu się do realizacji pomysłu jednego z Biur Urzędu m.st. Warszawy lub organizacji pozarządowej;

  2. i współpracy z nimi przy jego realizacji.

Przy realizacji konkursowych projektów należy obowiązkowo skorzystać z co najmniej jednego zbioru danych udostępnionych na platformie otwartych danych przez m.st. Warszawa. Można dodatkowo wykorzystać inne otwarte dane (bez ograniczeń dostępu). Premiowane będą rozwiązania otwarte (dostępne na wolnych i otwartych licencjach) oraz dostępne dla wszystkich użytkowników (stosujące standard WCAG 2.0).

Po pierwszym głosowaniu w kwietniu 20 finalistów otrzyma wsparcie w dopracowaniu aplikacji. Zespoły będą pracować z mentorami aż do drugiego, czerwcowego głosowania oraz otrzymają możliwość korzystania z produktów firmy Microsoft - Microsoft Developer Network oraz platformy Azure przez rok.

Zwycięzcy i zwyciężczynie otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe (doradztwo oraz wsparcie promocyjne powstałych rozwiązań), będą również mogli uczestniczyć w kilkumiesięcznej inkubacji. Nagrody w wysokości 5 000 USD dla uczestników ścieżki MAM POMYSŁ - zdobywców 1, 2 i 3 miejsca oraz 4 000 PLN dla zdobywców nagrody publiczności ufundowali: Microsoft i TechSoup Global, organizacja, której europejskie biuro prowadzi TechSoup Polska – lider projektu „Dane po warszawsku”. Jeden wybrany projekt zostanie wyróżniony nagrodą Prezydenta m.st. Warszawy - Pakietem promocyjnym i doradczym (dowiedz się więcej o tych nagrodach). Nagrodę, na którą złożą się działania promocyjne, reklamowe i networkingowe przyzna również ITwiz (poznaj szczegóły nagrody).

Uczestnicy ścieżki BIORĘ POMYSŁ zostaną nagrodzeni przez organizacje lub instytucje pomysłodawców w sposób opisany na stronach pomysłów.

Aktualności

08/02/2016
Z wielką przyjemnością publikujemy listę 25 aplikacji, które uzyskały najwyższe oceny Jury w konkursie BIHAPI, którego partnerem jest TechSoup Polska. Więcej o BIHAPI, organizowanym już po raz trzeci przez Orange Polska S.A., dowiecie sie ze strony bihapi.pl. Oficjalne ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w Krakowie, 18 lutego 2016r. o godz. 15:45. Podczas Finałowej Gali laureatów przyznanych zostanie 10 nagród w różnych kategoriach.
 
03/11/2015
Pod koniec września odbyły się ostatnie spotkania warsztatowe kończące intensywny, 3-miesięczny proces inkubacji zwycięskich projektów. Za uczestnikami kilkadziesiąt spotkań grupowych i indywidualnych z ekspertkami i specjalistami z dziedzin takich jak: planowanie strategiczne, user experience, relacje z biznesem, promocja czy aspekty prawne aplikacji mobilnych. A wszystko po to, aby mogli dalej rozwijać swoje projekty i aby zyskali kompetencje niezbędne do zarządzania swoimi produktami w przyszłości.
 
12/10/2015
Rusza konkurs BIHAPI, którego celem jest stworzenie innowacyjnych aplikacji dla mieszkańców Inteligentnych Miast. Jego efektem mogą być aplikacjesłużące zwiększeniu bezpieczeństwa, platformy przydatne w miejskiej rekreacji, czy informujące o wydarzeniach kulturalnych, ale nie tylko. Do 12 listopada trwa zbieranie zgłoszeń. Do wykorzystania są miejskie dane z Poznania, Krakowa, Gdańska i Warszawy.